ODRŽANA 49. IZVANREDNA SJEDNICA ŽUPANIJSKOG STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE

Pod predsjedanjem zapovjednika Županijskog stožera civilne zaštite Zdenka Ćosića, 8. lipnja 2021. godine održana je 49. izvanredna sjednica Županijskog stožera civilne zaštite. Usvojen je sljedeći dnevni red:


1. Razmatranje i usvajanje Zapisnika sa 48. izvanredne sjednice Stožera
2. Informacija o epidemiološkoj situaciji u Županiji Zapadnohercegovačkoj
3. Razmatranje i usvajanje Zapovijedi Županijskog stožera civilne zaštite
4. Tekuća pitanja

U radu sjednice su sudjelovali: zapovjednik Stožera Zdenko Ćosić, načelnik Stožera Drago Martinović i članovi Stožera: Tomislav Pejić, Toni Kraljević, David Grbavac, Mladen Bošnjak, Jadranka Karačić, Zoran Zadro, Josip Zelenika te ravnatelj Uprave za inspekcijske poslove Nikica Tomas, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Andrea Jurić, glasnogovornik Stožera Stipan Zovko, pomoćnici gradonačelnika za civilnu zaštitu Mario Bajto i Željko Vukoja.

Zapisnik sa 48. izvanredne sjednice Županijskog stožera civilne zaštite je nakon razmatranja jednoglasno usvojen – bez primjedbi.
Ministar zdravstva rada i socijalne skrbi i član Stožera Tomislav Pejić je podnio izvješće o stanju pandemije koronavirusa – Covid-19 na području naše županije. Danas je 409 dan od početka pandemije. Ukupno sa današnjim danom, od 27695 testiranih osoba na koronavirus je pozitivno 9418, a trenutno aktivno 7 osoba, te oporavljenih 9156 osoba i 255 umrlih osoba u našoj županiji. U protekla 24 sata imali smo 1 novi slučaj zaraze koranavirusom iz Ljubuškog od 56 testiranih osoba te 3 oporavljene osobe. Na bolničkom liječenju u SKB Mostar nemamo osoba iz naše županije. Ministar Pejić je istaknuo da je trenutna situacija u našoj županija vrlo dobra iz razloga što imamo sedmodnevnu incidenciju od 5 osoba na 100.000 stanovnika.

Donesena je Zapovijed kojom se izvan snage stavlja Zapovijed o ograničavanju broja osoba na organiziranim okupljanjima. Također se stavlja izvan snage Zapovijed o obveznom nošenju zaštitnih maski u zatvorenom prostoru. Ostaje obvezno nošenje zaštitnih maski u zdravstvenim i ustanovama za stare i nemoćne osobe.

Zadužuje se Zavod za javno zdravstvo Županije Zapadnohercegovačke da prati i procjenjuje epidemiološku situaciju na području Županije Zapadnohercegovačke, te da utvrđuje preporuke na sprječavanju širenja koronavirusa (Covid-19).
Nakon razmatranja jednoglasno je usvojena Zapovijed stožera civilne zaštite broj; 14-05-44-24-11/21 koja stupa na snagu danom donošenja.

SLOGAN cz

OPERATIVNI CENTAR

Tel.: 039 661 377

CZ ZZH logo

facebook
instagram
 

 

Video prilog

Važni telefonski brojevi:

Operativni centar CZ 121 

Policija 122 

Vatrogasci 123 

Hitna medicinska pomoć 124 

Pomoć na cesti /AMSBiH/ 1288

logo modul r 2
Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke

dr. Franje Tuđmana 85,
88340 Grude
Tel.: +387 (0)39 661 580
Fax: +387 (0)39 852 077
uprava@civilnazastita-zzh.gov.ba

©2024 Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke
Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke